קריאה בקלפי טארוט!


זריהן סיגל


054-4986092

צפו בסרטון:

גלול למטה 


עיצוב מטרות כדי להגיע לתוצאות – כך מצליחים באמצעות NLP

בעזרת שיטת ה-NLP אנו לומדים מיומנות חשובה ביותר שעוסקת ביצירת מטרות והצלחות. מדובר ביכולת  חשובה שרב האנשים אינם מודעים אליה ואינה מלומדת באופן נרחב בבתי ספר או באוניברסיטאות. למרות זאת ובעקבות אפקטיביות השיטה היא כן אומצה ומשומשת בצורה כזו או אחרת על ידי כל המנטורים להצלחה בכל התחומים וגם בתחומי האימון והטיפול המודרניים מכל הסוגים.


המפתח הראשון לכל הצלחה

אין זה משנה אם חשוב לנו להצליח בתחום הקריירה, העסקים, הזוגיות, הבריאות או כל דבר אחר, המפתח הראשון יהיה תהליך הגדרת המטרה שלנו. הלכה למעשה, אם אין לאדם מטרה ברורה ומוגדרת כהלכה אין באפשרותו לייצר הצלחה משמעותית שכן הוא לעולם לא ידע מה הוא בדיוק רוצה להשיג או האם הוא כבר השיג את זה. אמנם כן אפשר להרגיש אושר, הצלחה והתקדמות גם ללא הגדרת מטרה נכונה אך יש תחושה אחת שמתקבלת אך ורק כאשר הגדרנו מטרה בצורה הנכונה. לתחושה הזו קוראים הגשמה.

חשוב לדעת, בסופו של תהליך NLP נכון להגדרת מטרה תת המודע שלנו ירתם באופן אוטומטי על מנת לעזור לנו ולהשיג אותה. זה בדיוק העיקרון שמנחה מגוון תורות, תאוריות וספרי התפתחות אישית שמדברים על "משיכת" הצלחות לחיינו. הכל מתחיל ונגמר בהגדרת ההצלחה הרצויה באופן נכון.

מהי מטרה או הצלחה בשיטת ה-NLP

מטרה צריכה להיות מיצג עשיר שכולל בתוכו כמה שיותר וודאות. זה אומר שאנו צריכים להיות מסוגלים לתאר את המטרה שלנו, איך המצב הרצוי שלנו יראה, איך הוא ישמע וירגיש לאחר שנצליח לעשות את השינוי החשוב שאנו רוצים להצליח בו. איך זה יהיה להפוך לאדם שאנו רוצים להפוך או להיות אדם שיש ברשותו את מה שאנו רוצים.

על ידי יצירת מיצג מדוייק שכזה אנו יוצרים בתור הצלחה מקור מוטיבציה חיובי ועוזר להניע אותנו ולקדם אותנו לפעולה. בנוסף, מיצג עשיר שכזה עוזר ליצור תחושה של מיידיות להצלחה שלנו ותמיד קל יותר לספק תחושות מיידיות לעומת תחושות רחוקות. (בשביל זה למשל קשה כלכך להפסיק לעשן כאשר "תחושת הרוגע" בעישון סיגרייה היא מיידית ולעומתה המחלה היא רחוקה).

המרכיבים של מטרה מוגדרת היטב

חשוב לציין שהגדרת מטרות הינה אחד מהנושאים המשמעותיים ביותר הנלמדים בקורסי ולימודי NLP ברחבי העולם. מדובר בשיטה של ממש הדורשת תרגול וניסיון ומומלץ מאד לקחת את הנושא ברצינות. מנסיוננו במכללה אנשים רבים שמגיעים ללמוד NLP מפיקים את השינויים המשמעותיים ביותר בקורס בעקבות הטכניקות הנלמדות בנושא זה והן משמשות אנשים במגוון רחב של מטרות כולל מנכ"לים, בעלי עסקים ומנהלים שבמיוחד מוצאים ערך עצום בתהליכים אלו.

למרות מורכבות הנושא, תמצתנו עבורך כמה מהגורמים המשמעותיים ביותר שיוכלו לעזור לך להגדיר מטרה חשובה כבר ברגע זה ולהשתמש בשיטת ה-NLP על מנת לקדם עצמך ממש עכשיו.

גורם 1# להגדרת מטרה טובה: הגדרה חיובית

אנו חייבים להבין מה אנחנו רוצים ולא את מה שאנחנו לא רוצים. אם נשאל אנשים רבים ברחוב מה הם רוצים הם עלולים להתחיל לדבר איתנו על כל הדברים שלא בסדר ושהם לא רוצים או רוצים לשנות. זוהי אינה דרך להגדיר מטרה והצלחה בצורה נכונה ואנו חייבים להתאמץ קצת כדי להגדיר מה אנחנו כן רוצים שיקרה באופן חיובי.

אחד מעקרונות שיטת ה-NLP אומר שהאנרגיה זורמת לאן שתשומת הלב מתרכזת, זאת אומרת שאם נתרכז בשלילי הרבה פעמים חיינו עלולים להתקדם לכיוונים אלו בטעות ובלי שנשים לב.

גורם 2# להגדרת מטרה טובה: ירידה לפרטים

עלינו להבין באופן ספציפי איך אנו רוצים להגשים את המטרה שלנו. הגדרה כללית לא תספיק פה.

כאשר אנו מגדירים מטרה במצב נפשי טוב ומלא במוטיבציה קל לנו להציב מטרה נכונה. כאשר מדובר במטרות משמעותיות, חשובות וארוכות טווח הרבה פעמים נצטרך לעבור גם תקופות של פחות מוטיבציה, אחד הפתרונות האפקטיביים ביותר למצב זה הוא להגדיר מטרה נכונה וכמעט מתמטית של ההצלחה שלנו.

שאלות מנחות לעזרה בהגדרת הפרטים של המטרה שלנו יכולות להיות למשל: מתי אנחנו רוצים להגשים את המטרה? עם מי אנו נגשים אותה? באלו הקשרים היא רלונטית? באיזה אופן מדוייק נשיג את זה? מתי נחווה אותה? ועוד…

גורם 3# להגדרת מטרה טובה: תוצאות מדידות

אנו חייבים למצוא דרך לגלות מתי הגשמנו את המטרה שלנו. רדיפה אינסופית אחרי מטרות וחוסר הצלחה בהגשמתן הינה אחת הדרכים הבטוחות והקלות ביותר להגעה למצבי תסכול וכישלון ארוך טווח. עלינו להיות מסוגלים להבין בדיוק מתי הגשמנו את המטרה שלנו ובדיוק לאיזו תוצאה אנו מכוונים. עלינו לקבוע גורמים אובייקטיביים (שהם לא עניין של דעה אלא עובדות בשטח) שיעידו על הגשמת המטרה.

שאלה עוצמתית שאפשר לשאול עצמנו בשלב זה היא: איך אדע שהמטרה הוגשמה?

גורם 4# להגדרת מטרה טובה: מיקוד שליטה פנימית

המטרות שלנו צריכות להיות מוגדרות באופן שמאפשר לנו לקחת אחריות על ההגשמה שלהן. זאת אומרת מטרה שלא תלויה באדם אחר. כמובן שיכולים להיות שותפים למטרה שלנו אך אנו חייבים להגדיר את המטרה בצורה שתאפשר לנו לקחת אחריות מלאה על הגשמת המטרה. בתור אנשי NLP אנו לוקחים אחריות על כל תוצאה בחיינו.

גורם 5# להגדרת מטרה טובה: אקולוגיה

המטרה שאנו מגדירים צריכה להיות אקולוגית עבור חיינו וחיי הסובבים אותנו. זאת אומרת שהמטרה צריכה לאפשר לנו לחיות בצורה שאנו רוצים ומסוגלים לחיות וכך גם כל היקרים לנו.

דוגמה קלאסית לבעייה באקולוגיה של מטרה אפשר לראות באחד המשתתפים שהגדיר כמטרה להשיג מספיק כסף על מנת לדאוג ל-22 ילדיו לתנאי חיים מדהימים ויהי מה. מטרה  מקסימה וחשובה לכל הדעות, אך אותו האבא עמד לבצע טעות עצומה בחייו, הוא היה מוכן לעבוד שעות ארוכות במשך כל היום עד אמצע הלילה על מנת לממן לילדיו את הכסף שרצה להעניק להם. כמובן שבגלל שלא לימדו אותו בשום מקום לבדוק את האקולוגיה של דרך הפעולה הזו על חיי ילדיו ואת ההשפעה שתהיה על חייהם כאשר הם גדלים בבית כמעט ללא אבא ולומדים שכדי שיהיה להם איכות חיים גבוהה צריך לסבול ולעבוד בעבודות קשות וארוכות.

אותו האבא עמד לבצע טעות קריטית ולפגוע בחייו וחיי משפחתו וכל זאת תוך כדי יצירת מצב שבכלל לא יאפשר לו להגשים את המטרה האמיתית שלו, לדאוג לילדיו שיהיו מאושרים. למזלו הדבר כמובן לא קרה עלינו על הנושא  בזמן טוב.

כאשר אנו קובעים אקולוגיה בקביעת מטרה ישנן כמה שאלות שכדאי לשאול עצמנו: מתי אנו רוצים את התוצאה הזו? מתי אנו לא רוצים אותה? איך אנו משיגים את המטרה בלי לפגוע בתחומי חיים אחרים שלנו? וכמובן, האם אנו יכולים לשמר את המטרה בצורה שתאפשר לנו לחיות את החיים שאנו והיקרים לנו רוצים?

אלו הם הרכיבים שיצרו מתכון מנצח להגשמת מטרות בחיים

כמובן, יש עוד הרבה מה לאמר וללמוד על הנושא. בלימודי NLP קיימים מודלים שלמים ליצירת מטרות  ביחד עם טכניקות ושאלונים מורכבים שעוזרים לנו להגיע בדיוק למקום שאנו רוצים ולהצליח בגדול. אנו מודים לך על קריאת המאמר ובטוחים שהוא תרם לך רבות, 
logo בניית אתרים